Державна Рада
Республіки Крим
РУС
УКР
КРТАТ EN

Парламент Криму ухвалив постанову "Про проведення загальнокримського референдуму"

Шостого березня на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АРК ухвалено постанову "Про проведення загальнокримського референдуму".

У пояснювальній записці до постанови зазначається, що події, які відбулися в лютому 2014 року в м. Київ, різко загострили суспільно-політичну ситуацію в Україні. Націоналістичні сили, які захопили владу внаслідок антиконституційного перевороту, грубо порушують Конституцію і закони України, невід'ємні права і свободи громадян, включаючи право на життя, свободу думки і слова, право говорити рідною мовою.

Екстремістські угруповання вчинили низку спроб проникнення до Криму з метою загострення ситуації, ескалації напруженості й незаконного захоплення влади.

Висловлюючи величезну занепокоєність суспільно-політичною ситуацією, що склалася навколо Криму, підтверджуючи пріоритет загальнолюдських цінностей, прихильність загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, з метою реалізації волевиявлення населення Криму та у зв'язку з відсутністю легітимних органів державної влади в Україні, відповідно до пункту 7 частини першої статті 18 і пункту 3 частини другої статті 26 Конституції Автономної Республіки Крим Верховна Рада АРК постановляє:

1. Увійти до складу Російської Федерації як суб'єкт Російської Федерації.

2. Призначити на 16 березня 2014 року загальнокримський референдум (включаючи м. Севастополь), на який винести такі альтернативні питання:

1) Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта Російської Федерації?

2) Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?

3. Питання, яке отримало більшість голосів, вважається таким, що виражає пряме волевиявлення населення Криму.

4. Затвердити текст бюлетеня для голосування на загальнокримському референдумі 16 березня 2014 року. Установити, що бюлетені для голосування на загальнокримському референдумі друкуються російською, українською і кримськотатарською мовами.

5. Затвердити Тимчасове положення про загальнокримський референдум.

6. Утворити Комісію Автономної Республіки Крим з проведення загальнокримського референдуму.

7. Комісії Автономної Республіки Крим з проведення загальнокримського референдуму організувати роботу із забезпечення проведення референдуму відповідно до зазначеного вище Тимчасового положення.

8. Доручити Раді міністрів Автономної Республіки Крим організувати фінансове, матеріально-технічне та інше забезпечення проведення загальнокримського референдуму.

9. Звернутися до Президента Російської Федерації і Федеральних Зборів Державної Думи Російської Федерації із пропозицією про початок процедури входження до складу Російської Федерації як суб'єкта Російської Федерації.

 

Прес-центр Верховної Ради АРК

06.03.2014